Puantaj Yaparken Hata Veriyor | Puantaj Yapamıyorum

Puantaj Yaparken Hata Veriyor

Personel Takip Programınızda maaş hesaplayacaksınız ve puantaj yaparken hata veriyor ise, puantaj yapamıyorum diyorsanız bunun birkaç nedeni vardır.

Günlük ve Aylık başlıklarında iki şekilde puantaj yaparak maaş hesaplıyorsunuz normal şartlarda. Fakat bugün ne olduysa hesapla butonuna tıkladığınızda anlam veremediğiniz ingilizce kelimelerden oluşan bir hata alıyorsunuz.

puantaj yaparken hata veriyor

Sorsanız, belki ne iş yaptığından bile habersiz bir hizmet sağlayıcınız var personel takip sisteminizle ilgili belki de. Aradığınızda hiç ulaşamıyor da olabilirsiniz.

Personel Puantajı da sistemin bir parçası olduğu gibi, sisteme dahil olan her dalda muvakıf bir destek sunabilen bir firma ile çalışıyor olmalısınız. Çünkü bilgisayar başına oturup her gününüzü bu gibi sorunlarla geçiremezsiniz, asıl ekmek kapınız olan işleri kim yapacak?

Maaş Hesaplayamıyorum, Ne Yapabilirim?

Tam da maaş vereceğiniz gün ya da ertesi gün personellerinize maaş dağıtacaksınız. Şimdi acilen bu sorunu çözmelisiniz çünkü aksi halde personellerinize rastgele ödeme yapmak durumunda kalacaksınız.

Haklısınız biraz lafı geveledik tabiri caizse. Şimdi biraz sadede gelerek sorunun kaynaklarına örnekler verelim.

Puantajda Hata Nedenleri

Puantaj yaparken belli belirsiz hatalar ile karşılaşırsanız başlıca nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Personel Takip Programınızın datası hasar görmüş olabilir ki bu genellikle ani bilgisayar kapanmalarıyla ortaya çıkar.
  • Personellerinize manuel olarak ekleme yaptığınız işlemlerde sistem dışı karakterler kullanmış olabilirsiniz.
  • Personel Takip Programınızın dosyalarına etki eden ve bilgisayarınızda var olan herhangi bir yazılımın güncellenmesi, programınızı bloke etmesi gibi nedenler.
  • Programınızın dosyalarından herhangi bir ya da birkaçını bilinçli ya da istem dışı silmiş olabilirsiniz. Silmiş olabilirler!
  • Antivirüs programınız var ise ki muhtemeldir; programınızda yalnızca puantaj değil diğer başka bölümlerde de işlevselliği kısmen ya da tamamen engellemiş olabilir.
  • Programınızın normal akışıyla çalışmasını sağlayan ek yazılımlardan bir ya da birkaçı antivirüs programınız tarafından silinmiş olabilir veya bu ek yazılımlar artık güncelliğini yitirmiş olabilir.

Kestirme Sonuç Nedir?

Sorunları ve nedenleri, sonu gelmeyecek cümlelerle sıralamak çözüme ulaşmanızı sağlamayacağı için en kestirme yoldan nasıl Puantaj Yaparken Hata Veriyor sorununuzu çözeriz, ona gelelim.

İstikrarlı bir bakış açısıyla hizmet sunan bir yeni firma ile çalışmaya başlama kararı almanızı öneriyoruz bu noktada ve biz KontroLine olarak, tanışmak üzere sorununuzun ACİL çözümü için bize ulaşmanızı bekliyor olacağız.

WhatsApp butonuna tıklayarak, Chat bölümünden yazarak ya da direkt arayarak bize ulaşabilir, artık stabil bir destek sürecine ilk adımı siz de atabilirsiniz. Mutlu Müşteriler portföyümüz arasında sizi de görmek dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan AsTime PROGRAM Açılmıyor | AsTime çalışmıyor başlıklı makalemizde astime program açılmıyor, astime yardim ve personel programı yardım hakkında bilgiler verilmektedir.