Parmak izi Okuyucu Bağlanmıyor | Parmakizi Bağlanmıyor

Parmak izi Okuyucu Bağlanmıyor ise?

Personel Takip Sistemlerinde parmak izi okuyucu bağlanmıyor gibi sorunlar ile zaman zaman karşılaşılabiliyor. Çünkü ne de olsa personel takip sistemi entegreli cihazlar birer internet kablosu aracılığıyla, ağ bağlantısı ile iletişim sağlıyorlar.

parmak izi okuyucu bağlanmıyor
parmak izi okuyucu bağlanmıyor

Ne zamandır sorunsuz kullandığınız cihaza ne olduysa şimdi birden bire bağlantı sağlayamıyor ve cihazdan verileri aktaramıyor musunuz? Nedenlerine şöyle bir bakalım.

  1. Aynı gün ya da son 1-2 gün içinde internet bağlantılarınızla ilgili bir çalışma yaptırmış olabilirsiniz. Bu çalışma esnasında cihazın internet modeminiz ya da switchlerinize takılan tarafı çıkarılmış, geri takılmamış olabilir.
  2. Cihazınız tarafında ya da modem tarafında ethernet jacklarından biri ya da ikisi birden oksitlenmiş, paslanmış olabilir ve dolayısıyla cihazın ethetnet girişine temas etmeyen uçlar iletişimi sağlayamaz.
  3. Yine ethernet jacklarından muhtemelen birisi gevşemiş ve temassızlık yapıyor olabilir.
  4. Ağ bağlantılarınızda, modemlerinizle ilgili yapılan çalışmada ağ arayüzleriniz değişmiş, değiştirilmiş olabilir. Bu nedenle bağlantı yapamıyor olabilir cihazınız.
  5. Cihaz menünüzde yer alan ip ayarları belki belirsiz kullanıcılar tarafından kurcalanmış, belki de cihazınızın ayarları menüden sıfırlanmış, fabrika ayarlarına getirilmiş olabilir. Bu şekilde cihazınızın ayarları modem alt yapınıza uygun şekilde yeniden yapılmalı.
  6. Cihazınızda yapılmış olan ip ayarları, aynı şekilde personel takip programınızda da eşdeğer şekilde yer almaktadır. Programdaki ayarlarınız da değişmiş olabilir.
  7. Bazı firmalarda birden çok internet modemi ve dolayısıyla birden çok internet bağlantısı kullanılabiliyor. Yakın zamanda yapılmış olan bir çalışmada parmak izi cihazınızın kablosu, sizin programınızı kullandığınız bilgisayara internet gönderen modeme değil de, başka bir modeme takılmış olabilir.

Parmak izi Okuyucu Bağlanmıyor Sorunumu En Kolay Nasıl Çözerim?

Yukarıda genel olarak sizi çözüme ulaştıracak nedenleri sıralamaya çalıştık. Fakat yine de tüm yönergeleri uygulayarak çözüme varamadıysanız bize ulaşarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Gelen telefonlarda destek taleplerine genellikle aynı gün içerisinde birebir yerinde müdahale ile çözüm sunmakta ve öncesinde de ön teşhis olarak daha kısa zamanda çözüm ihtimaliyle bilgisayarınıza uzak bağlantı yaparak durumu gözden geçirmekteyiz.

Sitemizde iletişim kanallarımız ile bize kolayca ulaşabilirsiniz: WhatsApp, Direkt Telefon, Chat.

Zaman içerisinde başka sorunlar ile de karşılaşabilirsiniz. KontroLine olarak yer verdiğimiz yardım bölümü olan Çözümler ana kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan AsTime PROGRAM Açılmıyor | AsTime çalışmıyor başlıklı makalemizde astime program açılmıyor, astime yardim ve personel programı yardım hakkında bilgiler verilmektedir.