Kamera Sistemi Kayıt Süresi | Kaç Gün?

Güvenlik sistemlerinde kamera sistemi kayıt süresi ilk etapta belirlenmesi gereken konulardan biri. Çünkü sonradan kayıt süresi uzatma gibi işlemler için sistemin hard diski değişmesi gerekecek.

kamera sistemi kayıt süresi
Kamera Sistemi Kayıt Süresi

Güvenlik Kameraları tedarik edilirken sistemin kayıt süreleri, kameraların adedine göre belirlenebilmektedir.

Örneğin 4 adet kameralı bir sistemin ortalama 10 gün kayıt yapabilmesi için sisteme 500 Gigabyte (500 GB) bir hard disk dahil edilmesi yeterli olacaktır.

Öte yandan takılacak olan kameraların çözünürlükleri de kamera sistemi kayıt süresi belirlemede çok önemli bir etkendir.

 

1 Megapixel Ahd bir kameranın verdiği görüntü, 1.3 ya da 2 Megapixel bir Ahd Kameranın görüntüsüyle aynı olmayacağı için, 2 Megapixel bir kamera hard disk kapasitesini daha kısa zamanda dolduracaktır.

Kamera Sistemi Kayıt Süresi için Hard Disk Belirleme

4 adet kamera sistemine 500 GB bir hard diskin yeterli olacağını belirtmiştik.

1, 1.3 ve 2 Megapixel çözünürlükte 4 adet kamera ile 500 GB hard disk ortalama 10 gün kayıt yapabilir. Bu süre eğer kameralar eski sistem (analog) ise, bir aya kadar uzayabilir çünkü eski tip kameraların çözünürlükleri çok çok düşüktür ve Megapixel değil, TVLine (TVL) ile tabir edilirler.

Güvenlik Sistemleri Alırken Şunlara Dikkat Etmelisiniz!

Ne yazık ki, her sektörde olabildiği gibi sektörümüzde de, aldatmacılık ve daha saymak istemeyeceğimiz can sıkıcı hokkabazlıklar yapılabiliyor.

Nasıl mesela? Mesela aldığınız bir ya da birden fazla ürün, size bahsedilen ile, size sunulan teklifteki ile, size satılan ürün/ler ile birebir aynı olmayabiliyor.

Bu önemli aşamada, bu hokkabazlığı yapanların haksız kazanç elde etmeleri kameralar ve hard diskler üzerinden kolayca mümkün.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Kameraları Su Geçirirmi? | Kameralar Su Alır mı başlıklı makalemizde güvenlik kameraları su alır mı ve güvenlik kameraları su geçirirmi hakkında bilgiler verilmektedir.