Güvenlik Kamerası Kabloları | Kamera Kabloları

Güvenlik Kamerası Kabloları

Güvenlik Kameralarında kablolama, güvenlik kamerası kabloları ile görüntülerin merkeze ulaşabilmesi ve kayıt altına alınabilmesi için doğal olarak gerekli bir işlemdir.

güvenlik kamerası kabloları, ahd kamera kabloları, kamera kablosu nasıl bağlanır, 2+1 kamera kabloları, 4+1 kamera kabloları, güvenlik sistemi kabloları, kamera kabloları bağlama şekli, kamera kablosu montajı
Güvenlik Kameraları eğer kablosuz kameralar değil ise mutlak suretle her kamera başına birer görüntü aktarım kablolarıyla bağlantıları kayıt cihazlarına yapılır.

2+1 ve 4+1 olarak gereksinime göre çekilen güvenlik kamerası kabloları milimetre çap olarak da farklı üretimi yapılmaktadır.

0,22 mm ve 0,50 mm olmak üzere genel olarak iki yapıdadır güvenlik kamerası kabloları fakat, özellikle 0,50 mm kullanılmalıdır çünkü kablo ne kadar ince olursa o kadar görüntü kalitesi de düşer.

Daha fazla kâr elde etmek adına, 0,50 mm üzerinden fiyat veren bazı montajcılar! uygulamada yine 0,22 mm kabloları kullanıyor bunu iyi biliyoruz.

Güvenlik Kamerası Kablolarında Hileyi Kendim Anlayabilir miyim?

Evet, üstelik bu çok basit. Kullanılacak olan kablolar genellikle 100’er metrelik toplar halinde, poşetler içinde gelir ve bu topların poşetlerinin üzerinde de 2+1 ve 4+1 haricinde 0,22 mm ya da 0,50 mm yazmaktadır, tabii ki sökülmediyse!

Kamera Kablosunun poşetinde etiket yok diyelim. Kabloyu ucundan tutup 1 mt kadar çektiğinizde kablonun üzerinde siyah yazılar ve rakamlar göreceksiniz. O yazıların içerisinde de, kaç milim olduğu, kaça kaç olduğu ve her 1 metrede, kablonun metrajı gibi detaylı bilgiler yazılıdır.

Bir önceki yazımız olan Güvenlik Kamerası Kayıt Cihazı Hard Diskleri başlıklı makalemizde kayıt cihazı hard diskleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir öneriniz mi var ? Yorumda lütfen bize belirtin.